avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 540 soluții astăzi
Forum Activitate dyadya80

Activitate dyadya80

Exista conflict de interese in urmatoarea chestiune-consilierul personal al primarului ii este si cumatru ?
Consilierul personal al primarului are si parintii care lucreaza in acea primarie-e conflict de interese?
Buna ziua, cum se alege consilierul personal al primarului si cum se face salarizarea acestuia? va multumesc,
Buna ziua , pentru a intra tatal in concediu se iau in calcul ultimele 12 luni anterioare nasterii copilului?Sotul meu are contract pe perioada nedeterminata insa cu intreruperi pe timp de iarna când nu se lucreaza.As vrea sa stiu daca este eligibil sau nu pt a intra in concediu de crestere copil pe 1 luna?Daca nu este eligibil cum trebuie sa procedam , cum anuntam AJPIS? Va multumesc
Buna ziua , daca beneficiez de fonduri ue pentru instalarea tanarului fermier ii mai pot face copilului meu dosarul pentru rechizite scolare.V a multumesc
Am nascut pe 24 noiembrie 2013 si sunt in concediul de crestere copil pana la 2 ani insa la sfatul medicului de familie am inteles ca pot prelungi acest concediu fiindca fetita mea are astm.Eu contractul l-am avut pe perioada determinata.Care sunt etapele ce trebuie sa le fac. Am inteles ca se plateste doar 1 an si 11 luni iar ultima luna e pt tatal copilului.Nu stiu ce sa fac sunt debusolata, am nevoie de un sfat abilitat . V a multumesc frumos .
Si inca ceva daca dupa ce am nascut fetita am accesat fonduri ue trebuia sa mi se suspende plata concediului de crestere copil sau nu?
Discuție primarie
Buna ziua, as vrea sa stiu cati angajati poate cuprinde serviciul de evidenta populatiei din cadrul unei comune.Multumesc
Răspuns la discuția Camera agricola
este vorba despre functionar public
fondurile sunt pentru instalarea tanarului fermier
Stie cineva daca am voie sa ocup o functie la camera agricola daca beneficiez de fonduri europene?
VREAU sa particip la un concurs pentru ocuparea unui post de functionar public la Evidenta populatiei insa nu stiu daca sunt eligibila pentru ca anul trecut am accesat fonduri europene pentru instalarea tanarului fermier.Va rog sa-mi spuneti daca sunt compatibile functia de la evidenta populatiei cu fondurilr europene.Multumesc!