avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 423 soluții astăzi
Forum Activitate unPompier

Activitate unPompier

Spune undeva in vre-o lege acest lucru ? Ma scuzati ca va intreb .
Am onoarea sa va salut .
Am si eu o intrebare . In cazul in care Romania intra in razboi o persoana care este declarata apt limitat pe timp de pace si razboi grad de invaliditate 40%.. poate fi trimisa in razboi in afara granitelor tarii ?
Răspuns la discuția Instiintare
Multumesc
Răspuns la discuția Instiintare
nu scrie nicaieri pe rolul parchetului ... doar al parchetului ..
Răspuns la discuția Instiintare
Aveti dreptate " . In conformitate cu art 260 din legea 135 - 2010 privind codul de procedura penala am procedat la afisarea prezentei , nefiind indeplinite conditiile de inmanare a plicului cu acte de procedura aferente dosarului cu nr xxx/P/2021 al Parchetului xxxx .. delanga Tribunalul xxxcu sediul xxx.
Va comunicam ca sunteti in drept sa va prezentati dupa 3 de la afisarea prezentei, dar nu mai mult de 5 zile, pentru inmanarea actelor de procedura la sediul Parchetuli xxx de langa tribunalul xxx in zilele lucratoare intre orele xxx . De asemenea mentionam ca in cazul in care, fara motive temeinice, nu va prezenati pentru comunicarea actelor in termen de 7 zile, actele de procedura se vor considera comunicate la implinirea acestui termen.


Aceasta este instintarea primita m-am uitat pe site dar nu am mai vazut acel P nicaieri sunt foarte nedumerit :(
Discuție Instiintare
Buna ziua . Am o intrebare daca se poate . Am primit astazi o instintare .. stie cineva ce inseamna ???

In conformitate cu art 260 din legea 135 - 2010 privind codul de procedura penala am procedat la afisarea prezentei , nefiind indeplinite conditiile de inmanare a plicului cu acte de procedura aferente dosarului cu nr xxx/P/2021 aflat pe rolul instantei Judecatoria xxx
Va comunicam ca sunteti in drept sa va prezentati dupa 3 de la afisarea prezentei, dar nu mai mult de 5 zile, pentru inmanarea actelor de procedura la sediu. De asemenea mentionam ca in cazul in care, fara motive temeinice, nu va prezenati pentru comunicarea actelor in termen de 7 zile, actele de procedura se vor considera comunicate la implinirea acestui termen.

Ce inseamna acel P ??? sau ce inseamna totul ???

Va multumesc Anticipat .
Am vazut ca a mai fost abordat acest subiect .. Acum voiam sa spun in plus ca nu ni se mai platesc orele acelea suplimentare ... Care oricum nu erau platite bine ... Nici sambete si dumineci ... Noi lucram in ture... 24 cu 48 dar pt 24 ore venite in plus la lucru NU ni se acorda liber o tura ci avem nevoie de 40 ore... Ce putem face pr a opri aceste nelegiuiri.. Si multe altele.. Va multumesc ! Q