Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Instiintare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Instiintare

Buna ziua . Am o intrebare daca se poate . Am primit astazi o instintare .. stie cineva ce inseamna ???

In conformitate cu art 260 din legea 135 - 2010 privind codul de procedura penala am procedat la afisarea prezentei , nefiind indeplinite conditiile de inmanare a plicului cu acte de procedura aferente dosarului cu nr xxx/P/2021 aflat pe rolul instantei Judecatoria xxx
Va comunicam ca sunteti in drept sa va prezentati dupa 3 de la afisarea prezentei, dar nu mai mult de 5 zile, pentru inmanarea actelor de procedura la sediu. De asemenea mentionam ca in cazul in care, fara motive temeinice, nu va prezenati pentru comunicarea actelor in termen de 7 zile, actele de procedura se vor considera comunicate la implinirea acestui termen.

Ce inseamna acel P ??? sau ce inseamna totul ???

Va multumesc Anticipat .
unPompier, utilizator
Nu scrie cumva, pe rolul Parchetului de pe langa Judecatoria....?
Aveti dreptate " . In conformitate cu art 260 din legea 135 - 2010 privind codul de procedura penala am procedat la afisarea prezentei , nefiind indeplinite conditiile de inmanare a plicului cu acte de procedura aferente dosarului cu nr xxx/P/2021 al Parchetului xxxx .. delanga Tribunalul xxxcu sediul xxx.
Va comunicam ca sunteti in drept sa va prezentati dupa 3 de la afisarea prezentei, dar nu mai mult de 5 zile, pentru inmanarea actelor de procedura la sediul Parchetuli xxx de langa tribunalul xxx in zilele lucratoare intre orele xxx . De asemenea mentionam ca in cazul in care, fara motive temeinice, nu va prezenati pentru comunicarea actelor in termen de 7 zile, actele de procedura se vor considera comunicate la implinirea acestui termen.

Aceasta este instintarea primita m-am uitat pe site dar nu am mai vazut acel P nicaieri sunt foarte nedumerit :(
unPompier, utilizator
nu scrie nicaieri pe rolul parchetului ... doar al parchetului ..
Dvs ati scri in mesajul initial ”pe rolul”.
Mergeti la sediul Parchetului sa vedeti despre ce este vorba.
Multumesc