avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1947 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Instiintare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Instiintare

Buna ziua . Am o intrebare daca se poate . Am primit astazi o instintare .. stie cineva ce inseamna ???

In conformitate cu art 260 din legea 135 - 2010 privind codul de procedura penala am procedat la afisarea prezentei , nefiind indeplinite conditiile de inmanare a plicului cu acte de procedura aferente dosarului cu nr xxx/P/2021 aflat pe rolul instantei Judecatoria xxx
Va comunicam ca sunteti in drept sa va prezentati dupa 3 de la afisarea prezentei, dar nu mai mult de 5 zile, pentru inmanarea actelor de procedura la sediu. De asemenea mentionam ca in cazul in care, fara motive temeinice, nu va prezenati pentru comunicarea actelor in termen de 7 zile, actele de procedura se vor considera comunicate la implinirea acestui termen.

Ce inseamna acel P ??? sau ce inseamna totul ???

Va multumesc Anticipat .
Ultima modificare: Vineri, 30 Iulie 2021
unPompier, utilizator
Cel mai recent răspuns: mirella_iorga , utilizator 22:11, 13 Septembrie 2023
Buna seara!
Am primit azi o înștiințare despre un dosar pe care l-am găsit pe net în care eu și sora mea avem calitate de pârât. Cică ieri ar fi venit hârtiile, nu e adevarat, dar curios abia azi mi-au pus hârtia în usa ca cică nu m-au găsit ieri, și cică am 7 zile sa ridic de la Arhiva Tribunalului hârtiile respective. E posibil sa se judece ceva în absenta mea? E prima data când aud de dosarul acesta! Bănuiesc despre ce este vorba( un escroc, expert în amenajări interioare care si-a bătut joc de baia pe care nu a reușit sa o renoveze, din neștiință si nepricepere, abandonând lucrarea in decembrie2022) dar a luat 6000 lei manopera și a dispărut. Minte peste tot ca nu a fost plătit și cred ca a rămas fără finanțe. În schimb are un avocat care îl învață la hotii. Un tupeu fantastic la un hot, borfas, un mafiot!!!Ce pot face?! Cica pe 8 iunie inregistrata reclamatia, cerere cu valoare redusă și pe 8 septembrie nu știu ce mai era adăugat la ea.
Vă mulțumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am primit o hartie cu ceea ce tine de art. 260, legea 135-2010 Gavrilescu Florin-Mircea Gavrilescu Florin-Mircea In conformitate cu art. 260 din legea 135 - 2010 privind codul de procedura penala am procedat la afisarea prezentei, nefiind indeplinite conditiile de ... (vezi toată discuția)
Înștiințare parchet ut98 ut98 Bună ziua. Astăzi am găsit în poștă o înștiințare pe numele meu: \"Instiintarea este din partea Parchetului de pa langa Judecatoria orasului meu de ... (vezi toată discuția)
Art 260 din legea 135- 2010 Ryan123 Ryan123 In conformitate cu art 260 din legea 135 - 2010 privind codul de procedura penala am procedat la afisarea prezentei , nefiind indeplinite conditiile de ... (vezi toată discuția)