avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 154 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Art 260 din legea 135- 2010
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Art 260 din legea 135- 2010

In conformitate cu art 260 din legea 135 - 2010 privind codul de procedura penala am procedat la afisarea prezentei , nefiind indeplinite conditiile de inmanare a plicului cu acte de procedura aferente dosarului cu nr xxx aflat pe rolul instantei Judecatoria xxx
Va comunicam ca sunteti in drept sa va prezentati dupa 3 de la afisarea prezentei, dar nu mai mult de 7 zile, pentru inmanarea actelor de procedura la sediu. De asemenea mentionam ca in cazul in care, fara motive temeinice, nu va prezenati pentru comunicarea actelor in termen de 7 zile, actele de procedura se vor considera comunicate la implinirea acestui termen.
Ce inseamna asta? Credeam ca s-a terminat totul... E obligatoriu sa mergi iar dupa atata vreme?
Înseamnă că vi s-a comunicat o citatie. Dacă vi s-a comunicat o citatie însemnă ca dosarul nu a fost soluționat, chiar dacă a trecut mult timp.
Pentru a lua la cunostinta de stadiul de soluționare a dosarului trebuie sa solicitati informații la arhiva instantei, sau puteți verifica dosarul pe portalul instanțelor.
Instiintarea este destul de clara, este recomandat sa mergeti la instanta sa va comunice actele de procedura.
Judecatoria isi face datoria si va citeaza pentru a duce la final procedura penala. Daca tot s-a terminat totul duceti-va si intrati in posesia actelor. NU se stie cum va pot fi de folos...
Buna ziua am primit o citație sa mă prezint art 260 nr135 penală eu sunt plecat din tara dar nu știu despre ce este vorba cineva care m-ar putea ajuta să-mi de-a un indiciu despre ce este vorba ca nu anteleg nimik și nu am fakut nimik aste răspuns multumesc
Dacă nu va puteți prezenta, angajați un avocat care sa va reprezinte.

Alte discuții în legătură

Instiintare unPompier unPompier Buna ziua . Am o intrebare daca se poate . Am primit astazi o instintare .. stie cineva ce inseamna ??? In conformitate cu art 260 din legea 135 - 2010 ... (vezi toată discuția)
Am primit o hartie cu ceea ce tine de art. 260, legea 135-2010 Gavrilescu Florin-Mircea Gavrilescu Florin-Mircea In conformitate cu art. 260 din legea 135 - 2010 privind codul de procedura penala am procedat la afisarea prezentei, nefiind indeplinite conditiile de ... (vezi toată discuția)
Instintare ... unPompier unPompier In conformitate cu art 260 din legea 135 - 2010 privind codul de procedura penala am procedat la afisarea prezentei , nefiind indeplinite conditiile de ... (vezi toată discuția)