Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Art 260 din legea 135- 2010
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Art 260 din legea 135- 2010

In conformitate cu art 260 din legea 135 - 2010 privind codul de procedura penala am procedat la afisarea prezentei , nefiind indeplinite conditiile de inmanare a plicului cu acte de procedura aferente dosarului cu nr xxx aflat pe rolul instantei Judecatoria xxx
Va comunicam ca sunteti in drept sa va prezentati dupa 3 de la afisarea prezentei, dar nu mai mult de 7 zile, pentru inmanarea actelor de procedura la sediu. De asemenea mentionam ca in cazul in care, fara motive temeinice, nu va prezenati pentru comunicarea actelor in termen de 7 zile, actele de procedura se vor considera comunicate la implinirea acestui termen.
Ce inseamna asta? Credeam ca s-a terminat totul... E obligatoriu sa mergi iar dupa atata vreme?
Ati fost citat in calitate de martor cumva sau de pârât?
Art. 260 cod procedura penala face referire la Citarea, comunicarea actelor procedurale şi a mandatul de aducere
Gheorghe Florin, Consilier juridic
Am primit o citati de genul acesta si nu nu sunt Acasa an Romania pe art 260 L135/2010 unde sau cum pot Aflac despre ce este vorba?
Vasile 26, utilizator
Nu puteti afla decat daca va prezentati. Daca nu aveti posibilitatea, luati legatura cu un avocat.