avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 921 soluții astăzi
Forum Activitate mirel1987

Activitate mirel1987

Buna Ziua!
Ma numesc Simona, am 27 de ani. casatorita.
Avem o fetita impreuna in varsta de 3 anisori.
de ceva timp nu ma mai pot intelege cu sotul, este extrem de gelos, nu avem prieteni, nu ies din casa, injurii si certuri la ordinea zilei, uneori ma mai ia si la palme, se comporta f urat si cu fetita, o injura, mie frica de el sa ii propun divortul, vreau sa plec cu fata, inapoi la mama mea, nu ma intereseaza nimic din ce am facut impreuna,
Intrebarea mea este ce pot face sa nu ma hartuiasca ?
Si cel mai important, cum fac sa nu poata obtine custodia fetitei mele ? Nu vreau sa ma desparta de ea, este sufletul meu !
Ma gandeam sa depun o petitie la politie, odata plecata eu inapoi la el nu ma mai intorc, prefer sa imi cresc copilul singura decat sa mai suferim !
Va Multumesc anticipat!

Buna ziua, In comuna in care doresc a cumpara un teren cu casa locuibila, satenii o poreclesc pe proprietara "nebuna", dar nu stiu daca are probleme psihice, cel putin mie nu mi-a dat impresia ca ar fi lipsita de discernamant, dumneaei are titlu de proprietate(imobil cumparat in urma cu circa 1 an), cadastru si intabulare facuta dar este mama si tutore unui adult cu probleme psihice gen depresie sau schizofrenie non violent, locuiesc doar ei 2 in momentul actual in acest imobil,
Ce pot face in a ma asigura ca imi poate vinde sub discernamant si nu mi va anula contractul si in caz in care are discernamant este posibil ca in caz de refuz sa nu ii pot evacua datorita faptului ca vanzatoare are in tutela persoana cu boala mentala?
Multumesc anticipat!