avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 512 soluții astăzi
Forum Activitate viorelnet

Activitate viorelnet

De ce vrea sa te dea în judecată sub ce pretext?
Răspuns la discuția partaj
sa zicem ca ce am lucrat in spania nu pot dovedi venitul dar pentru modernizarea apartamentului si intretinerea lui pot dovedi cu cartea de munca am lucrat in continiu 10 ani fara a intrerupe macar o zi bimeinteles escludem concediile iar dansa nu a lucrat nici macar o zi nici cu carte de munca nici fara nu ar fi normal sa obtin mai mult in urma partajului?
Răspuns la discuția partaj
eu nu am zis ca nu va primi nimic intrebarea era cam cat la suta ar primi ea avind in vedere circumstatiile un proncetaj asa in mare daca se poate sami spuneti
Discuție partaj


buna ziua as dori sa imi spuneti va rog eu sunt divortat de sotie ea a spus ca vrea sa bage partaj avem un apartament cumparat acum 15 ani eram impreuna cand lam cumparat eu am lucrat in spania dar fara acte cu acei bani lam cumparat de atunci pana in prezent sotia nu a avut niciodata serviciu nu a contribuit financiar cu niciun leu nici la intretinerea lui nici la modernizare mobila sau altceva care ar fi proncetajul in cazul acesta va rog frumos sa mi spuneti si mie multumesc frumos
Răspuns la discuția Partaj


buna ziua as dori sa imi spuneti va rog eu sunt divortat de sotie ea a spus ca vrea sa bage partaj avem un apartament cumparat acum 15 ani eram impreuna cand lam cumparat eu am lucrat in spania dar fara acte cu acei bani lam cumparat de atunci pana in prezent sotia nu a avut niciodata serviciu nu a contribuit financiar cu niciun leu nici la intretinerea lui nici la modernizare mobila sau altceva care ar fi proncetajul in cazul acesta va rog frumos sa mi spuneti si miw
Răspuns la discuția Partaj
viorelnet a scris:

sotia mea a plecat de acasa cu fetita de 11ani a bagat divort a plecat de 3 luni si locuieste impreuna cu iubitul ei va rog sami spuneti pana se termina divortul partajul ma poate da afara din casa lacuinta fiind cumparata impreuna dupa casatorie


in ce masura instanta hotaraste cine va ramane in casa si cine va fi daspagubit in urma partajului VA MULTUMESC
Discuție Partaj
sotia mea a plecat de acasa cu fetita de 11ani a bagat divort a plecat de 3 luni si locuieste impreuna cu iubitul ei va rog sami spuneti pana se termina divortul partajul ma poate da afara din casa lacuinta fiind cumparata impreuna dupa casatorie