avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1616 soluții astăzi
Forum Activitate Cristina0227

Activitate Cristina0227

Buna ziua,

Ce conditii trebuie sa indeplinesc ca sa deschid un salon de frizerie?

Răspuns la discuția Indemnizatie somaj
Am inteles! Va multumesc!
Si nici ca absolvent de facultate nu mai pot primi daca au trecut deja cele 60 de zile de la absolvire?
Răspuns la discuția Indemnizatie somaj
Nu mai stiu sigur daca la primele 2 mi-am semnat demisia, am plecat eu deoarece m-am mutat din oras, dar nu tin minte sa fi semnat demisia, iar de la primul loc de munca nu am primit nici un fel de act, aveam probleme foarte dese si cu plata. Nu stiu sa va spun cu ce articol au incetat. Internship-ul a fost doar un contract de practica. Banuiesc ca daca toate s-au incheiat cu demisia mea, nu am nici un drept, dar daca nu, as avea dreptul la somaj chiar daca sunt perioade scurte de munca si cu pauze de cateva luni intre acestea?
Răspuns la discuția Indemnizatie somaj
Ma scuzati, dar nu stiu exact la ce va referiti.
Buna ziua,

As dori sa stiu daca mai am sanse sa primesc somaj daca am terminat facultatea anul aceste in iulie, si inca nu am depus nici o cerere la ANOFM, si de asemenea am mai lucrat pe timpul facultatii si inainte de facultate, dar nu am o continuitate, si anume, am lucrat aprox. 1 an de zile inainte de facultate, pe urma am lucrat in anul 1 sem 2 aprox 3 luni, pe urma anul 2 sem 1, iar in anul 3 am lucrat 6 luni, dar defapt a fost un internship deci nu stiu daca se calculeaza. As mai avea sanse sa primesc somaj ca absolvent sau ca persoana incadrata in munca?

Multumesc!