avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Activitate florrinn

Activitate florrinn

Multumesc pentru timpul acordat, problema este locala, apa este oprita de administratie din cauza unor avarii periodice la pompele de apa de care depinde tot complexul, 6 scari de bloc. Avariile sunt dese, reteaua fiind suprasolicitata, furnizorul de apa neavand nici o vina. Problema este ca nu suntem anuntati de ce se intampla, cei din administratie nu anunta decat prin cateva mesaje pe whatsapp pe un grup la care nu toti avem acces. Speram totusi ca cei care se ocupa de administrare sa aibe obligativitatea anuntarii locatarilor macar printr-un afis, nu pe whatsapp sau facebook.
multumesc inca o data.
Multumesc pentru timpul acordat, problema este locala, apa este oprita de administratie din cauza unor avarii periodice la pompele de apa de care depinde tot complexul, 6 scari de bloc. Avariile sunt dese, reteaua fiind suprasolicitata, furnizorul de apa neavand nici o vina. Problema este ca nu suntem anuntati de ce se intampla, cei din administratie nu anunta decat prin cateva mesaje pe whatsapp pe un grup la care nu toti avem acces. Speram totusi ca cei care se ocupa de administrare sa aibe obligativitatea anuntarii locatarilor macar printr-un afis, nu pe whatsapp sau facebook.
Buna ziua
Locuiesc intr-un complex unde sunt tot felul de probleme de canalizare, se opreste apa foarte des, banuiesc ca in regim de urgenta fiind pompe avariate sau inundatii in apartamentelor vecinilor ce locuiesc la demisol si nu numai. Eu pana aici inteleg! sunt tot felul de situatii, dar problema si mai mare este ca propietarii nu sunt nici macar anuntati de sistarea apei printr-un anunt afisat la avizier sau pe usa blocului chiar daca au trecut ore bune de la avarie. Complexul avand 6 scari de bloc, sunt cativa vecini anuntati prin mesaje tip whatsapp sau facebook, pe diverse grupuri online, la care, personal, nu vreau sa ma asociez.
Intrebarea mea in situatia asta: Are cineva obligativitatea de a anunta locatarii de sistarea serviciilor? despre apa este vorba in situatia mea.

Am cautat informatii dar nu am gasit nimic legat de acest aspect. Daca aveti timp imi puteti spune si daca este vreo obligativitate ca hotararile din Adunarile Generale sa fie comunicate locatarilor prezenti/neprezenti? prin ce mod sunt comunicate?

Va multumesc frumos.
Răspuns la discuția Reabilitare
Multumesc frumos. S-a rezolvat.
Răspuns la discuția Reabilitare
Va multumesc frumos. S-a rezolvat fara a mai face nici un demers.
Răspuns la discuția Reabilitare
Ce trebuie sa fac pentru a putea avea cazierul gol? Ce cerere si catre cine ? sau ce acte imi trebuiesc?
Discuție Reabilitare
Buna seara, va rog sa ma indrumati daca stii unde. Am fost arestat cu 9 ani in urma, dar m-au judecat dupa 6 ani. Am fost condamnat in Constanta eu fiind din Bucuresti, la 1 an si 3 luni inchisoare cu suspendare. Au trecut in jur de 2-3 ani de cand am fost condamnat, Va multumes