avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1111 soluții astăzi
Forum Activitate darkangelhay

Activitate darkangelhay

Răspuns la discuția Divort cu minor
gi-jane2 a scris:

Sa fie o locuinta cu conditii bune de locuit pt un copil, sa fi fost locuinta copilului si pana la divort, sa va fi ocupat de copil si pana la divort, sa fie atasat de dvs, sa dovediti ca e in interesul copilului sa locuiasca cu dvs- practic, sa dovediti ce ati rezumat in precedentul mesaj.
Teoretic, plecati cu sanse egale, practic sunteti in dezavantaj ca e fetita si e mica.
Puteti castiga daca puteti dovedi ca celei mici i-ar fi mai bine daca ar sta la dvs.


Va multumesc mult...deci cam 50 50
Răspuns la discuția Divort cu minor

Care sunt criteriile dupa care se stabileste domiciliul? Totusi nu mai suntem in epoca ceausista in care minorul doar la mama...
Discuție Divort cu minor
Divortez de sotie ,avem o fetita de 4 ani .de la nasterea fetitei noastre si pana in prezent aceasta a lucrat in italia cate 4 luni in fiecare an...de cand am bagat divort s a angajat pe 1450 lei..eu am apartament cu 2 camere in care am locuit...ea nu are nimic iar parintii ei locuiesc in provincie intr o garsoniera cof 3 intr o stare jalnica.....eu castig aprox 4000 lei lunar...eu am program lejer la munca a...adica 8 16 de luni pana vineri ...ea are de la 14 la 22 zilnic...eu sunt cel care a stat cu fata atat timp cat ea a fost plecata in italia...ea s a mai purtat si violent cu fetita...am martori ...pe familia ei fetita noastra nu o cunoaste decat de putina vreme...locuim in prezent in apartamentul meu din bucuresti...ce sanse am sa pot tine pe fata mea la mine si sa nu fie data la mama? Multumesc
Răspuns la discuția Plangere penala- inselaciune?
Cu toate ca stiu ca si faptul ca mi-a ascuns defecte grave ale sistemelor de siguranta si franare...cred ca e inselaciune...
Vreau sa -l dau in judecata sa-mi recuperez prejudiciul...caut un avocat sa ma ajute , sa ma indrume si sa ma reprezinte.

Editat de moderator simonette12- motiv pct.1.3 din Regulament
Răspuns la discuția Plangere penala- inselaciune?
cu exact ceea ce am relatat mai sus...dar dansii mi-au spus ca primesc doar partea cu falsul ...nu si partea cu problemele grave ale sistemelor de siguranta
sapt trecuta am cumparat o masina second hand o skoda fabia din 2008 31000 km ...toate bune si frumoase...am facut cu respectivul un contract de vanzare cumparare scos la imprimanta semnat tot ...dar la final omul s-a oferit sa il faca el la masina de scris si sa mi-le aduca.....el nefiind proprietar in acte....ci avea contract de vanzare si fiscal ....cand a venit cu actele in o ora (aprox)pe fisa de inmatriculare nu mai aparea numele lui ...fiind sters....ci al meu.....si a venit cu un contract facut intre mine si proprietar (pe care nu l-am semnat) pt asta am depus actele cu plangerea la politie....asta e prima problema.....
A doua e ca masina este varza....scoase airbaguri...si manarite becurile din bord astupate cu mastic....ce sa fac....ajutati-ma....un avocat sa ma ajute sal dau in judecata....va rogggg sunt disperat....am facut imprumut pt masina asta si nu mai stiu ce sa mai fac....la politie mi-a primit doar falsul....cu airbaguri si restul au spus sa-l dau in judecata....l-am sunat si mia zis ca daca vreau sa ii dau masina innapoi mai imi da doar o parte din bani....ajutor