Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Plangere penala- inselaciune?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Plangere penala- inselaciune?

sapt trecuta am cumparat o masina second hand o skoda fabia din 2008 31000 km ...toate bune si frumoase...am facut cu respectivul un contract de vanzare cumparare scos la imprimanta semnat tot ...dar la final omul s-a oferit sa il faca el la masina de scris si sa mi-le aduca.....el nefiind proprietar in acte....ci avea contract de vanzare si fiscal ....cand a venit cu actele in o ora (aprox)pe fisa de inmatriculare nu mai aparea numele lui ...fiind sters....ci al meu.....si a venit cu un contract facut intre mine si proprietar (pe care nu l-am semnat) pt asta am depus actele cu plangerea la politie....asta e prima problema.....
A doua e ca masina este varza....scoase airbaguri...si manarite becurile din bord astupate cu mastic....ce sa fac....ajutati-ma....un avocat sa ma ajute sal dau in judecata....va rogggg sunt disperat....am facut imprumut pt masina asta si nu mai stiu ce sa mai fac....la politie mi-a primit doar falsul....cu airbaguri si restul au spus sa-l dau in judecata....l-am sunat si mia zis ca daca vreau sa ii dau masina innapoi mai imi da doar o parte din bani....ajutor
darkangelhay, utilizator
Ce ați reclamat exact prin plângerea pe care ați făcut-o la la poliție?
cu exact ceea ce am relatat mai sus...dar dansii mi-au spus ca primesc doar partea cu falsul ...nu si partea cu problemele grave ale sistemelor de siguranta
Poliția va cerceta și aspectele privind săvârșirea unei înșelăciuni.
Cu toate ca stiu ca si faptul ca mi-a ascuns defecte grave ale sistemelor de siguranta si franare...cred ca e inselaciune...
Vreau sa -l dau in judecata sa-mi recuperez prejudiciul...caut un avocat sa ma ajute , sa ma indrume si sa ma reprezinte.

Editat de moderator simonette12- motiv pct.1.3 din Regulament
MARTA SIMONA PETRE, Avocat