avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2067 soluții astăzi
Forum Activitate seyyku

Activitate seyyku

chiar daca secretarul primariei a refuzat sa semneze contractul privind confidentialitatea datelor cu caracter personal iar noi ceilaltii am semnat toti , se poate sesiza ANSPDCP ?
in acest caz ce este de facut pentru ca am semnat contractul privind confidentialitatea datelor personale iar secretarul primariei a dat toate fisele posturilor din primarie unui consilier fara consimtamantul nostru
fisa postului se poate inmana unui consilier local fara consamtamantul meu si fara o Hcl ,de catre secretarul primariei
Am vândut o mașină la vânzarea ei cumpărătorul a văzut-o cum arăta iar după ceva timp m-am trezit dat în judecată pentru vici ascunse iar cumpărătorul vrea bani înapoi ce pot face
Discuție vandut masina
am vandut o masina un jeep am facut actele de vanzare cumparare tot in regula iar dupa o luna ma trezesc cu cumparatorul ca vrea bani inapoi si imi aduce masina ca are rugina ca daca nu ma da in judecata
pai eu sant functionar public la politia locala iar secretara adica asistentul personal care se ocupa de ajutoare sociale ,alocati ,este functionar public ,acuma eu si ea santem in comisie doar noi doi sa o dam afara pe consilierul juridic noi nu vrem sa o dam ca nu stim ce contract are si apoi daca ne da in judecata ca am dat-o afara noi umblam prin tribunal ca am dat-o afara nu secretarul primariei sau altcineva ,avem dreptul sa refuzam sa o dam sau nu avem daca santem pusi in situatia sa o dam
deci in comisia de disciplina cine poate sa fie neaparat angajati primariei sau secretarul din alta primarie cu tot cu comisie din afara primariei locale sau dintre angajati primariei adica politistul local si asistentul personal care se ocupa de alocati sau ajutoare sociale
pai daca este functionar public cine il demite iar daca nu este functionar public cine il demite in amindoua cazuri este ca nu a semnat condica de prezenta
În organigrama este funcționar public doar ca ea zice ca este contractual iar contractul nu este înregistrat la itm
cum poate fi demis juristul primariei