Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... fisa postului se poate inmana unui consilier local ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

fisa postului se poate inmana unui consilier local fara consamtamantul ...

fisa postului se poate inmana unui consilier local fara consamtamantul meu si fara o Hcl ,de catre secretarul primariei
Nu se pot elibera fotocopii din dosarul de personal fara consimtamantul dvs.
in acest caz ce este de facut pentru ca am semnat contractul privind confidentialitatea datelor personale iar secretarul primariei a dat toate fisele posturilor din primarie unui consilier fara consimtamantul nostru
Puteti sesiza ANSPDCP - Autoritatea Națională de Supraveghere a Prelucrării Datelor cu Caracter Personal
[ link extern ]
chiar daca secretarul primariei a refuzat sa semneze contractul privind confidentialitatea datelor cu caracter personal iar noi ceilaltii am semnat toti , se poate sesiza ANSPDCP ?
Nu are nicio legatura sesizarea dvs cu ceea ce a facut sau nu secretarul in privinta contractului privind confidentialitatea datelor cu caracter personal.