avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1094 soluții astăzi
Forum Activitate Stephen07

Activitate Stephen07

Buna seara,
Cum pot inchide o societate prin vointa asociatului?
Prin cea mai simpla si usora metoda,fara formalitati si instanta?
De ce acte am nevoi?De unde le pot lua?Si unde trebuiesc depuse?

Este un singur asociat unic,societatea este un S.R.L,pe durata nelimitata,obiect :dezvoltare imobiliara,administratorul acelasi si de cetatenie greaca.

Multumesc anticipat

Buna ziua ,am 21 ani si sunt student in Bucuresti,din provincie la o facultate privata.Parinitii divortati de la o varsta frageda,am ramas in custodia mamei, iar tata a trebuit sa-mi dea pensie alimentara,pana la varsta de 13-14 ani pensia a fost foarte mica tata refuzand sa mi dea cat era de drept ci dorea sa mi dea minimul .
La 14 ani aproximativ,mama l-a chemat in judecata pe tata, pt majorarea pensiei deoarece ajuns la liceu,cheltuieliile au crescut.Tata a venit la tribunal eu fiind mai mic m-a pacalit ca mi va da mai mult dar in instanta sa spun suma de 600 lei daca il iubesc si etc...avand incredere in el ,l am ascultata dar dupa n am vazut nimic in plus
Mentionez ca el este bucatar pe vapor ,cu un salariu minim 1000 euro acum cativa ani ,acum avand cu siguranta mai mult .
Cu venirea mea la Bucuresti mi a dat din propria initiatava 880 lei dar nu constant pe timpul verii se plangea ca nu are in conditiile in care el isi face casa de zeci de mii de euro si cedand un alt apartament fetei concubinei cu care locuieste.

Intrebarea mea este pot sa-l mai chem inca o data in judecata pentru majorare ?si recalculare din urma ?sau ce pot face? in ce conditii,sau oferiti-mi o alta optiune.

Multumesc anticipat