avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 804 soluții astăzi
Forum Activitate dana9101

Activitate dana9101

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua,avem o problema de curand am cumparat un apartament care este la etaju 4 hidroizolatie din cate am inteles nu a mai fost facuta de 10ani in baie si hol deja am pete pe tavan de la umezeala ,am fost la administrator de am vorbit despre hidroizolatie si ni sa pus sa facem o cerere si sa luam semnaturi de la toti cei care sunt sub noi (pe tronsonu nostru)cum ca sunt de acord nu am reusit decat de la 2persoane sa luam si ni sa spus ca este de durata pana se decide cu presedintele si etc nu ni sa dat niciun nr de inregistrare, si ca le trebuie semnaturi si ceilalti de la etaj 4se plang si nu putem face nimic ,ce trebuie facut pentru a ni se face hidroizolatia mai repede,si ce acte ti se cer ca proprietar sa fi trecut la intretinere(de ex :noua ni sa cerut copie dupa contractu de vanzare cumparare ,copie dupa actele de identitate ale noastre si a copilului dupa certificat ca sa stie ca noi suntem proprietari si sa le puna la dosar nu ca suntem cineva dupa strada "vorbele administratorei").ce trebuie sa facem deja vecini vor sa punem toti bani si sa facem di.n bani nostri
Buna ziua .am si eu o intrebare la dvs..sunt insarcinata si am concediu medical...iar mie concediu medical nu mi.a fost platit..adica septembrie si octombrie nu.mi sunt platite..patronu mi.a zis ca nu.mi va plati concediu ca nui convine sa dea bani din buzunarul lui si el sa ramana cu buza umflata..cand ii va deconta lui casa de asigurari bani atunci o sa mii dea si el mie ..eu pe lunile astea nu am semnat statu de plata..in plus si cand ii cer adeverinta de la locu de munca sa duc pentru concediu abia imi da..intrebarea este ce trebuie sa fac sa ma duc sa depun plangere sau sa astept sa.mi deconteze casa bani ca sa mii dea..ma gandesc ca poate intr.o zii nu.mi mai da adeverinta de salariat si nu pot lua concediu si ma da afara ce fac porma nu mai primesc nimic pe partea cealalta ma gandesc sa stau asa sa nu ia nimic si sa fac cum zice el pana nasc si sa intru in concediu maternal sa iau indemnizatia ..ca ma gandesc daca ii fac plangere hai imi da bani da porma nu.mi da nici adeverinta si ma da si afara..ce spuneti sa fac ..adica ce credeti ca ar fii bine pentru mine