avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1303 soluții astăzi
Forum Activitate codanca

Activitate codanca

Buna ziua

Un apartament debransat de la centrala blocului are obligatia de a plati reparatiile centralei ? Daca da in ce cuantum? Va rog sa ma ajutati cu un raspuns , si articolul din lege care sustine raspunsul.

multumesc frumos
Buna seara,

puteti va rog sa mi precizati daca un locatar ar unui apart , care nu este proprietar, poate sa devina membru al asoc de proprietari a blocului de care apartine apartamentul?

multumesc frumos
Buna ziua,
Pentru un apartament in care nu locuieste nimeni, cel putin 2 luni, ce cheltuiala trebuie sa suporte la intretinere va rog? Apartamentul are centrala proprie, deci gazele se platesc separat.

Puteti sa mi precizati in ce lege , hot de guvern, etc, se regaseste distributia cheltuielilor pt un apartament fara locatari.

multumesc anticipat

anca



Răspuns la discuția administrator bloc
Multumesc frumos ptr informative. Din pacate este un bloc mai aparte .. nu I prea intereseaza, si de aici se intampla ce se intampla

sunt 3 membri in comitet..
Răspuns la discuția administrator bloc
Sunt membru in asociatie. Intial au fost 3 memebri ( cu tot cu presedinte) dar ulterior 1 persoana si a dat demisia si au ramas 2 pers . Am cerut sa se intrunesca AGA ptr a fi aleasa a 3 pers dar presedintele nu a dorit acest lucru. NU am fost intrebata lagata de reziliere si alegere a unei noi firme ( care se dovedeste ca apartine presedintelui ) . SI nici la email sau telefon presedintele nu rasp.
Legal ce se poate face ?

Multumesc frumos

sunt membra in comitet.. scuze, initial am scris membru in asociatie
Răspuns la discuția administrator bloc
Buna ziua

Cu mare inatraziere, imi cer scuze, va multumesc frumos ptr raspuns.
Avand in vedere ca dna Presedinte asociatie proprietari deja a reziliat un contract si a incheiat un contract cu o firma noua fara acorduk comitetului ce se poate face in acest caz?

multumesc frumos
buna ziua,

Presedintele Comitetului Executiv al unei asociatii de proprietar are voie de unul singur sa anuleze contractul cu administratorul blocului ? Ce prevede legea privind acest lucru ?

multumesc

anca