avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 906 soluții astăzi
Forum Activitate alireb

Activitate alireb

Răspuns la discuția indemnizatie de handicap
Nu se mosteneste...fara documente nu pot dovedi nimic...dar eu ce vina am ca o arhiva se tine doar 5 ani?
Buna ziua.Ma numesc Maria am 50ani din jud Suceava sunt cu handicap de gradul 3 cu o indemnizatie de 39lei.incerc de cativa ani sa imi reiau gradul 2 pe care l-am avut dar mergand la comisii mi-au redus din gradul de handicap pentru ca nu pot dovedi ca am fost nascuta cu acest handicap coxatroza mentionez ca am fost operata acum 15 ani.Am fost la spital,la scoala,la mai multe arhive,nu gasesc absolut nici un document ca sa dovedeasca invadilitatea mea de nou nascuta.Singura solutie imi doresc sa pot primi cat mai multe indrumari si ce as mai putea sa fac.As dori din toata inima sa trimit o scrisoare d-lui presedinte Iohannis pentru ca este prea multa nedreptate privind situatia mea si oriunde ma duc sa intreb toata lumea ridica din umeri.Va rog din suflet sa ma ajutati.Cu stima si respect
Va multumesc pt raspunsuri...Da,fetita are pasaport individual valabil.
Buna ziua...Vreau sa plec eu cu fetita mea din Italia in Romania...sotul meu este in Irlanda...este nevoie de procura din partea lui ca eu sa pot pleca cu fetita in Romania? stiu ca din Romania ca sa pot pleca imi trebuie procura din partea lui....nu sunt sigura daca imi trebuie si la plecarea din Italia...va multumesc mult