Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Procura minor pentru calatorie inspre Romania
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Procura minor pentru calatorie inspre Romania

Buna ziua...Vreau sa plec eu cu fetita mea din Italia in Romania...sotul meu este in Irlanda...este nevoie de procura din partea lui ca eu sa pot pleca cu fetita in Romania? stiu ca din Romania ca sa pot pleca imi trebuie procura din partea lui....nu sunt sigura daca imi trebuie si la plecarea din Italia...va multumesc mult
Nu aveti nevoie de declaratia acord a sotului pentru calatoria cu fetita in UE. Asa cum ati spus deja, va e necesara doar cand iesiti din Romania.
Pasaport pentru copil aveti?
Justitiarul711, utilizator
Va multumesc pt raspunsuri...Da,fetita are pasaport individual valabil.
ok