avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1713 soluții astăzi
Forum Activitate danaflorea83

Activitate danaflorea83

Buna seara mai am si eu o intrebare.BUNIC mea eu vb in calitate de nepoata ,a avut dreptul dupa mama ei la un teren ,terenul acesta a fost (TITLU DE PROPIETATE )a fost eliberat decit unchiului el spunind ca nu a avut frati si alti mostenitorii ,unchiului din partea tatalui (FRATELE BUNICEI NOASTRE ,EL NU A VRUT SA II DEA NIMIK TATALUI MEU CU TOATE CA NOI CREDEM CA AVEM SI NOI DREPTUL)el a spus la primarie ca a fost singurul copil al strabunicei mele ,de BUNICA mea adica ( mama tatalui meu) care la timpul acela cind sa impartit pamiitul erea decedata .LA ORA ACTOALA NU MAI TRAIESTE DECIT UNCHIUL TATALUI MEU ,STRABUNICA MEA ,MAMA TATALUI ,BUNICA MEA TOTII FIND DECEDATI CE POT FACE MAI DEPARTE???
Buna Seara as dori sa stiu si eu ce pasii trebuie sa urmez pt o taxa de succesiune dupa bunicul nostru,el find propietarul pe Titlu de Propietar si decedat in anul 1995. EL avind un baiat adica pe tatal nostru si el decedat in anul1998 avind 3 copii.CIT MAR COSTA SI PE MINE TAXA DE SUCCESIUNE SAU CE TREBUIE FACUT,MULTUMESC