avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1032 soluții astăzi
Forum Activitate Vyom

Activitate Vyom

Buna seara!!! În urmă cu 6 luni am fost prins la volan băut cu 0,92 .am refuzat probe biologice. La 3 luni dupa ce mi-a fost luat permisul am mers la secția de poliție sa intreb de dosar în ce stadiu este.Mi sa cerut sa dau declaratie de cele întâmplate la care declarația a fost scrisa de șeful poliției urmând să o semnez zis si facut.dupa mi-am dat seama ca ca in declaratie punea ca nu am drept la avocat .Nu stiu daca am facut bine ca am semnat .Dar ce nu înțeleg este ca dupa 6 luni nu am primit nici o înștiințare, sun sa intreb ce se intampla cu permisul si cazul si nu mi se raspunde la tel.Trebuie sa plec in străinătate a munca și as vrea sa stiu ce pot face ptr recuperarea permisului si totodata ce consecinte am de suportat.e normal sa se întârzie atata timp? Mulțumesc
Va multumesc !!!!

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Se reține numai infractiunea prevăzută și pedepsită de art. 337 c.p.
Daca veti fi trimis in judecata si condamnat, permisul se anuleaza.



Vyom a scris:

0.92 in aerul expirat si refuz probe biologice.Consecințe??? Mulțumesc

Consecințe???
Daca a-ti putea fi un pic mai explicita.Multumesc
Buna ziua! Am construit o casa in mediu rural respectand distanta dintre gard si casa( 1m),gardul fiind facut de mine.acum cateva zile am primit o reclamatie de la primaria comunei facuta de vecinul meu prin care imi solicita sa pun parazapezii pentru ca zapada dupa casa mea se duce la el in gradina,el plantand pomi pe marginea gardului.Sunt obligatorii parazapezile respectand distanta dintre gard si casa?va multumesc anticipat