Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... 0.92 in aerul expirat si refuz probe biologice
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

0.92 in aerul expirat si refuz probe biologice

Consecințe???

Vyom a scris:

0.92 in aerul expirat si refuz probe biologice.Consecințe??? Mulțumesc

Buna seara,
Angajati-va urgent avocat si faceti-va valiza.
Sunt aplicabile prevederiloe art. 336 si 337 C.P. adica:
art. 336 - de la 1 la 5 ani
art. 337 - de la 1 la 5 ani
Se va aplica si art. 39 alin. 1 lit b C.P.
Se reține numai infractiunea prevăzută și pedepsită de art. 337 c.p.
Daca veti fi trimis in judecata si condamnat, permisul se anuleaza.
Va multumesc !!!!

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Se reține numai infractiunea prevăzută și pedepsită de art. 337 c.p.
Daca veti fi trimis in judecata si condamnat, permisul se anuleaza.