Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Suspendare permis pt alcool
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Suspendare permis pt alcool

Buna ziua intrebarea mea este in data de 29/07/17ma oprit politia rutiera aveam alcolemie 0,69 itp expirat si asigurarea la fel la ce sa ma astept deoarece permisu mia fost retinut dar fara de a mi se imana un proces verbal
Vi s-a deschis dosar penal pentru savarsirea infractiunii prevazute si pedepsite de art. 336 c.p.
PV nu se inmaneaza, este unul de constatare a infractiunii flagrante si constituie actul de sesizare al organelor de UP.
Daca veti fi trimis in judecata si condamnat, permisul se anuleaza.