avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 901 soluții astăzi
Forum Activitate marginescu

Activitate marginescu

dosarul este din luna august 2014,dar ordonanta procurorului prin care s-a pus in miscare actiunea penala este din 21.09.2015.Din cate am citit trebuia sa treaca un an. Astept cu nerabdare confruntarea ceruta de avocatul meu sper sa fiu chemat cat mai repede.Va multumesc
Am luat legatura cu avocatul , s-a depus cerere pentru reaudiere si pentru confruntare, asteptam raspuns. Va multumesc inca o data !
Nu stiu daca a depus o cerere pentru confruntare.Cand am fost cu dansul la declaratie i-a spus politistei care ma audia ca dorim confruntare. Va multumesc mult pentru raspunsuri, voi lua legatura cu domnul avocat si sper sa se rezolve.
va multumesc.
Buna ziua , acum 2 ani de zile am fost cu o cunostinta si inca cativa prieteni de a lui pe care eu nu ii cunosteam intr-un bar , unde cunostinta mea a inceput sa sparga sticle prin bar moment in care eu am parasit barul. Urmatoarea zi m-am trezit cu 2 politisti la usa care m-au chemat la o declaratie.Dupa un an de zile dupa ce am dat declaratia in care nu am mintit m-am trezit cu o instiintare in care sunt urmarit penal pentru talharie calificata. Mi-am luat un avocat si am fost sa mai dau o declaratie impreuna cu avocatul care a spus ca vrem o confruntare cu victima. Intrebarea mea este daca exista vreo metoda prin care se poate urgenta cazul, mentionez ca sunt cadru militar si ma afecteaza la locul de munca. Am luat legatura cu avocatul care mi-a spus ca nu se poate face nimic pana nu primesc citatie acasa. Mi s-a parut destul de dezinteresat de aceea am vrut sa stiu si parerea voastra. Va multumesc anticipat.
Răspuns la discuția Acuzatie de talharie calificata!
multumesc pentru sfat, ce altceva imi mai puteti spune?
buna, acum 1 an jumate am iesit cu o cunostinta la cateva beri , intre timp au mai venit 3 prieteni de-ai lui pe care eu nu ii cunosteam, ne-am deplasat intr-un local unde cunostinta mea s-a luat la cearta cu barmana si a spart cateva sticle si l-a agresat pe celalalt barman , a 2`a zi am fost contactat de cunostina mea care mi-a spus ca trebuie sa ma duc la politie sa dau o declaratie cu privire la ce s-a intamplat aseara,si mi-a mai spus ca din greseala a luat de pe masa telefonul barmanului.Am fost a 2`a zi si am dat declaratie.Dupa 4 5 luni am mai fost chemat sa dau o declaratie , declaratie care nu am scris-o eu , ci politistul.Ulterior am aflat ca am semnat o declaratie de suspect...si dupa inca 11 luni am primit o citatie prin care mi se aduce la cunostinta ca sunt acuzat de talharie calificata. se poate anula declaratia de suspect ? mentionez ca nu am avut nici o implicare in altercatie si nu am stiut despre telefon decat a 2-a zi. va rog sa imi spuneti ce e de facut, va multumesc anticipat