avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1931 soluții astăzi
Forum Activitate crisss93

Activitate crisss93

normal ca nu v-as da 50000 euro....va multumesc mult pentru sfat
buna seara!
Ma scuzati ca va deranjez, am si eu o problema: bunicul sotiei mele a murit joia trecuta si l-am inmormantat ieri si cand l-am inmormantat am aflat de la vecini ca dumnealui a luat bani cu camata de la un cetatean de etnie roma..problema este ca nu stim cati bani a luat si nici cati bani trebuie sa dam inapoi si problema mai grava de care am nevoie de ajutor sa ma indrumati spre calea cea buna cum sa procedez in faza in care noi vrem sa ii dam banii inapoi datoria batranului decedat dar nu stim cum sa facem ,ca ne gandim ca daca ii dam banii sau bunuri de valorea respectiva (casa) domnul de etnie roma sa nu continuie sa ne caute si sa ne ceara bani din nou deoarece nu stim daca exista un contract sau document care sa arate ca a luat bani cu camata..cum este bine sa procedez in situatia aceasta...va multumesc anticipat si va urez o seara minunata!!!
va multumesc frumos
buna seara
Lucrez intr-un pub si la inceput am fost angajat cu 8 ore dar steam de la ora 8 pana la 12 noaptea dupa care nu mai merge treaba si ma bagat la 4 ore si lucrez tot la fel de la ora 8 pana la 12 sau 1 noaptea, problema e ca vreau sa plec fara preaviz.....se poate?? pentru ca de cand lucrez patronul se comporta foarte urat cu angajati inclusiv:injuraturi,jicniri,ne vorbeste pe la spate...si multe altele si as vrea sa plec fara preaviz se poate??? sau cu lichidare la zi se poate??? va multumesc