avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1044 soluții astăzi
Forum Activitate dumitru13

Activitate dumitru13

1.Schimbarea grupei de munca trebuie anuntata angajatului? Daca nu in ce conditii?
2. In ce grupa poate fi incadrat un medic primar specialitatea anatomie patologica?
Am cumparat, de la acelas vanzator o casa cu gradina si teren arabil intravilan (trecute in 2 CF-uri fiecare avand trei nr cadastrale respectiv casa, gradina, teren arabil). Cumpararea sa facut prin credit imobiliar si cu precontract, contract de vanzare notarial, inscriere iin cf, la plata creditului, radiere ipoteca.....totul conform uzantelor legale. De 8 ani nu putem folosi cele 2 parcele arabile intravilan pentru ca sant folosite de altcineva. Dupa indelungi tergiversari primaria ne explica si ne dovedeste, cu acte ca cele doua parcele arabil intravilan au fost vandute , de acelas vanzator, cu act notarial cu 4 ani inainte de a-mi fi vandut mie. Ca de fapt sa stabilit alt numar cadastral (cf titlu de proprietate). Eu am scos , intre timp 4 randuri de extrase CF si in toate, eu sant proprietar, am facut si expertiza extrajudiciara cu expert topograf unde, subsemnatul sant proprietar................Ce trebuie sa fac pentru a folosi ce este al meu/
Cu multumiri,
ing pensionar
Am cumparat intocmind toate actele legale necesare (precontract, contract de vanzare cumparare notarial)prin credit imobiliar casa gradina si teren agricol intravilan. Terenul intravilan este ocupat de o alta persoana careia ia fost eliberat titlu de proprietate pe baza unei vanzari (spune persoana si primaria) Cu toate acestea eu am extras CF, am platit acest teren, platesc impozit si am inregistrat asa cum cere procedura toate actele. Am cumparat acest imobil pentru terenul detinut si nu pot sal folosesc. Cum pot sami recuperez terenul?