avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 837 soluții astăzi
Forum Activitate MadalinCristea

Activitate MadalinCristea

Buna ziua,

Doresc sa deschid o afacere cu vanzarea de torturi facute acasa si ma gandeam sa fac totul legal si poate pot atrage fonduri europene.
Din informatiile cautate pe net, am inteles ca pentru a functiona o firma in apartament trebuie schimbata destinatia acestuia.
Prima intrebare este daca pot face in vreun fel legal crearea torturilor in bucataria din apartament si apoi vanzarea lor catre clienti, iar a doua este daca exista fonduri europene pentru aceasta idee?

Va multumesc pentru timpul acordat!
Răspuns la discuția Acuzatie furt
Ca dovezi am:
1. [ link extern ]
Am facut o poza la ora 20:32 cand eram in fata si il sunam (a se vedea urmatoarele printscreenuri cu apelurile din telefon)
2. La 18:07 am vorbit prima data, la 18:39 il sunam pentru ca eram in fata blocului
[ link extern ]
3. Dupa ce am plecat cu roata, am stabilit de comun acord ca ma intorc intr-o ora, iar la 20:29 eram in fata blocului, incercand sa-l sun
[ link extern ]
A raspuns abia dupa 7 apeluri si atunci i-am zis ca trebuia sa-mi spuna ca pleaca de acasa si ca ii las roata acolo. Si a zis, bine Madaline, fa cu vrei.
4. In al patrulea rand vreau sa arat ca m-a amenintat pe facebook
[ link extern ]

Vreau sa mentionez ca o roata costa 50-70 de lei in targ; eu am doua biciclete, una de carbon de 3000 de euro si una de otel luata de pe olx cu 400 de lei. Cu asta vreau sa spun ca nu imi trebuia roata lui decat sa ajung pana acasa in seara aia (aveam pana) si ca daca as fi vinovat nu ar fi o problema sa-i cumpar o roata.

Va multumesc pentru raspunsuri !
Discuție Acuzatie furt
Buna ziua,

As dori sa aflu care este solutionarea cea mai favorabila pentru urmatoarea situatie:

Am fost la cineva acum doua saptamani cu bicicleta si am facut pana si mi-a imprumutat o roata sa ajung acasa. Stabilisem ca ajung acasa, fac pana si ma intorc si ii aduc roata in maxim o ora. Asa s-a si intamplat. Dar cand am ajuns la el la bloc nu a mai raspuns la telefon si am pierdut ceva timp prin fata. Era 10 seara. Pana la urma a raspuns si mi-a zis ca nu e acasa. Eu m-am enervat si i-am zis ca ii las roata acolo si el a zis bine, faci ce vrei.
Am lasat roata in niste tufisuri si am plecat. Am incercat sa-l mai sun sa-i spun unde am pus-o dar nu a raspuns. I-am dat mesaj de pe facebook si i-am zis ca roata e acolo, sa se duca sa o ia.

Astazi am fost sunat de la politie cum ca a fost depusa plangere penala impotriva mea.

Trebuie sa mai mentionez ca au fost si amenintari pe facebook, cum ca o sa vad eu dupa ce terminam cu politia.

Care e solutia?