avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 244 soluții astăzi
Forum Activitate assportiva

Activitate assportiva

Nasul primar, l-a angajat pe finul consilier personal. Incompatibilitate, conflict de interese sau niciuna?
Daca un primar isi angajeaza sotia pe pozitia de bibliotecar, acolo este conflict de interese?
Incompatibilitate, conflict de interese sau niciuna? Sotia unui primar este bibliotecara in comna respectiva de vreo 10 ani, iar sotul ei a castigt alegerile anul acesta si a devenit primar in comuna. Stiu ca bibliotecarul este angajat prin semnatura primarului. In acest caz, putem vorbi despre incompatibilitate sau conflict de interese?
Buna seara! Am o nelamurire, a auzit cineva de " Programul de dezvoltare imobiliara in mediul rural" ? Exista un astfel de program? Daca exista, care este scopul acestui program?
Buna seara! Am o nelamurire, a auzit cineva de " Programul de dezvoltare imobiliara in mediul rural" ? Exista un astfel de program? Daca exista, care este scopul acestui program?
Răspuns la discuția Intelegere buget local
ma refeream la cum se interpreteaza bugetul general, total, pe anul in curs. Pe site-ul primariei apare bugetul de venituri si cheltuieli. Bugetul nu este definit de veniturile pe anul respectiv?
Bugetul local al unei primarii este acela care arata veniturile pe anul respectiv?
Discuție Bugetul local
Cum imi dau seama de bugetul unei comune? pe site-ul primariei apar veniturile si cheltuielile pe anul 2018...bugetul total al primariei pe 2018 ar fi cel care apare la venituri?
daca trimit aceasta cerere de informare prin email catre primarie, semnata electronic, ei cum imi vor mai da numar de inregistrare? sau cum se procedeaza in cazul in care o petitie este trimisa prin email? ce se intampla cu numarul de inregistrare?
Buna seara! Pot cere in baza legii 544/2001 orice informatie doresc de la primarie? Mai exact vreau sa aflu de cine a fost cumparat un imobil, in ce an l-a cumparat, cu ce suma l-a cumparat si ce suprafata a cumparat. Pot cere toate aceste informatii de la primarie in baza acestei legi? Cam cum ar trebui sa arate cererea de informare?As vrea sa-mi dati si un model de cerere.Multumesc anticipat!