Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Intelegere buget local
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Intelegere buget local

Bugetul local al unei primarii este acela care arata veniturile pe anul respectiv?
george-neagu, moderator
Poate fi vorba despre bugetul local de venituri si de cheltuieli pe an calendaristic
La fel poate fi vorba si despre buget venituri si cheltuieli rectificat,bugetul de venituri si cheltuieli si lista obiectivelor de investitii,
ma refeream la cum se interpreteaza bugetul general, total, pe anul in curs. Pe site-ul primariei apare bugetul de venituri si cheltuieli. Bugetul nu este definit de veniturile pe anul respectiv?