avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1467 soluții astăzi
Forum Activitate raul123456

Activitate raul123456

referitor la subiectul de mai demult m-am inteles cu sora mea la o suma de bani ca sa renunte la parte din apartament ,este un act tipic in acest sens ,atunci se mai poate ataca?
La multi ani!
sa zicem ca sunt de acord sa vindem si banii se investesc ,folosesc in alte scopuri,atunci mai poate ataca?
atunci daca eu vand acest imobil ce mai poate face dupa aceea?multumesc
Astept raspunsuri sau atat este tot potentialul forumului?Multumesc
pai din cate am inteles proba cu martori in acest caz nu e admisa iar partile recunosc ca s-au platit banii,atunci ce sanse are?
Buna intre mine si parintii mei am incheiat un contract de vanzare-cumparare al unui apartament 3 camere cu suma de 60000 lei in 2008 ,cu uzufruct viager pus de parinti, precizez ca aveam 18 ani,toate taxele s-au platit s-a inscris si in cf,incusiv facturile sunt pe numele meu.Au trecut 8 ani si singura mea sora incepe sa ameninte ca ma da in judecata si ma castiga ori acum in timpul vietii parintilor sau daca nu, a precizat ca dupa ce mor ei ma castiga sigur.Ce sanse are mescai ales ca parintii recunosc ca s-au incasat banii,dar dupa moartea lor?Astept raspuns avizat,Va multumesc