avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 790 soluții astăzi
Forum Activitate spyke_florin

Activitate spyke_florin

Răspuns la discuția suspect
nu am infractiune mare sa ma ia dar vreau ka intr-un scandal sau bataie sau furt minor sa vina sa se ia de mine vreau sa imi stiu dreptul meu . ca in astfel de situatii sa stiu ce fac
Discuție suspect
daca sunt suspect de politie de cva infractiune nu trebuie sa primesc citatie ?si in cat timp de la primirea citatiei trebuie sa ma prezint la audieri ,declaratie ,etc.
Se plateste cass si cotizatia la pensie la intreprindere individuala? Vreau sa fac proiect european si vreau sa stiu in ce ma bag. Si daca da cat trebuie cotizat pe luna?
pot face contract de arendare cu toti copii decedatilor daca nu au succesiunea facuta si ei sunt toti de acord? daca da va rog spunetimi ce lege imi da dreptate
Răspuns la discuția oprire permis
il am de 6 ani dar ma cam tachineaza unu de pe aici ka am cumparat o masina si nu o inscriu ka ma am pe bune ku proprietaru si ma lua ku vrajeli si vreau sa ii spun verde in fata ku abuzu asta
Discuție oprire permis
daka ma opreste un politist si imi ia permisu si actele masini ka asa vrea el fara sa imi faca proces verbal .se poate aja ceva si ce lege incalca si unde ma pot adresa pe moment pt a clarifica problema pt abuzul cre il face
da asa este nare nici o obligatie doar normal ar trebuii sa contribuie si ei cu ceva ,dar daca nar avea posibilitati cel mai bine e sa il faci tu fara alte scandaluri
vreau sa arendez un 1hectar teren agricol de la cineva care mai are 2 frati ,pamantul e impartit prin vorbe nu prin acte fiecare are partea lui ,pamantul fiind al parintilor lor care sunt decedati nu au succesiunea facuta si pot sa fac act de arendare ku cel de care vam spus e valabil aja cva
pot obtine atestat agricol daca muncesc pamantul bunicilor ,bunicul find inscris la camera agricola fara successiune facuta si ce lege imi da dreptul sa detin acest atestat fara sa fac succesiune bunicul fiind decedat
la lege spune ka fii nepoti pot vinde fara probleme dar vreau sa te intreb un lucru daka bunicul e inscris la camera agricola tata poate sa scoata atestat fara succesiune adica in locul bunicului pe numele bunicului