avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 527 soluții astăzi
Forum Activitate Theryder71

Activitate Theryder71

Bună seara tuturor, am și eu o întrebare, părinții mei au divorțat de multa vreme, tatăl meu s-a recăsătorit, nemaiavând alți copii, de curând a decedat, și el și soția lui, practic în aceeași zi, la diferență de ore. Menționez că nici soția lui nu a avut alți copii dintr-o căsătorie anterioară. Acum as dori să încep succesiunea, soția tatălui meu având o soră în viata. Aș vrea să știu în ce cotă parte se împarte mostenirea aceasta constând într-un apartament pe numele amândurora, o mașină ceva conturi și ceva terenuri, va mulțumesc.
Buna ziua, as avea si eu o intrbare, cum trebuie sa procedez pentru a face o cerere de reabilitare, in speta, curatarea cazierului, mentionez ca am avut trei condamnari, una cu suspendare, si doua cu executare, ultima condamnare, in anul 2000, de trei ani, iar acum intampin greutati la angajare, datorita cazierului, vo rog din suflet daca imi puteti da un sfat, ceva, va multumesc
Buna seara, as avea o intrebare, in 2011 a fost intocmit un contract de arenda pe o parcela de pamant, pe o perioada de 10 ani, arendatorul a incetat din viata in 2012, mai este valabil contractul, in cazul in care urmasii nu mai sunt de acord cu arendarea terenului