avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1412 soluții astăzi
Forum Activitate stefan_cta

Activitate stefan_cta

Buna seara. Nu detin polita CASCO. De aceea intrebam care este legislatia referitoare la asociatia de prorietari.
Locurile de parcare nu sunt dezmembrate si nu au fost individualizate, spetiul este in proprietatea tuturor locatarilor. Asadar, locurile de parcare sunt ale tuturor proprietarilor, fiecare avand o cota parte din spatiul din jurul blocului.
Va multumesc.
Buna ziua. Nu detin polita CASCO. De aceea intrebam care este legislatia referitoare la asociatia de prorietari. Multumesc
Buna seara,
Saptamana trecuta am gasit masina parcata pe unul dintre locurile de parcare din fata blocului in care locuiesc cu parbrizul spart si cu plafonul indoit din cauza ghetei cazute de pe bloc.
Am facut poze, am si constarea politiei.
Care este legislatia in acest tip de evenimente, conform carei legi si art. pot da in judecata asociatia de locatari (din care fac si eu parte, din moment ce locuiesc in acel bloc), pentru a solicita despagubiri?
Mentionez ca drumul de acces pana in fata blocului si locurile de parcare nu apartin primariei, ci este un drum de servitute privat.
Multumesc anticipat.
O seara buna,
Stefan
Buna seara,
Saptamana trecuta am gasit masina parcata pe unul dintre locurile de parcare din fata blocului in care locuiesc cu parbrizul spart si cu plafonul indoit din cauza ghetei cazute de pe bloc.
Am facut poze, am si constarea politiei.
Care este legislatia in acest tip de evenimente, conform carei legi si art. pot da in judecata asociatia de locatari (din care fac si eu parte, din moment ce locuiesc in acel bloc), pentru a solicita despagubiri?
Mentionez ca drumul de acces pana in fata blocului si locurile de parcare nu apartin primariei, ci este un drum de servitute privat.
Multumesc anticipat.
O seara buna,
Stefan