avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1956 soluții astăzi
Forum Activitate elena1957elena

Activitate elena1957elena

Adică primăriei din localitate , nu? Mentionez ca firma nu doreste sa renunte la ruta definitiv , ci doar pana o sa inceapa scoala ( atunci avand mai multi calatori, acestia fiind elevii) . Este legal ceea ce fac ei , dat fiind ca ei au castigat licitatia pe zona , nu este de datoria lor sa asigure transportul? E absurd pentru ca oamenii merg la servici , cu 2-3 zile inainte ei vor fi nevoiti sa-si caute transport ( daca vor gasi).

E=mc² a scris:

Beneficiarii serviciilor de transport trebuie să se adreseze autorităților locale sau regionale pentru asigurarea transportului, acestea fiind în esență și cele care au obligația să asigure transportul locuitorilor pe raza localității sau în afara acesteia.

Bună ziua! O firmă care practică transportul în comun , doreste să inchida o ruta ( timp de o luna ) , pe motiv ca nu sunt multi calatori ( mentionez ca oamenii nu au fost anuntati , azi fiind data de 26 , iar de la 1 august ei vor sa nu mai faca ruta) . Ce pot face calatorii ( pasagerii) in situatia data( fiind singurul mijloc de transport in comun ) ?
Da datele sunt corecte, iar in anul 1979 am postat de doua ori pentru ca nu am lucrat tot anul in acelasi loc .
Buna ziua, as dori daca se poate sa imi calculatii anii lucrati la C.A.P. Dupa cum urmeaza: anul 1977, planificat 120--realizat 45, anul 1978, planificat 120--realizat 1122,anul 1979,planificat 120--realizat 45,anul 1979 planificat 120--realizat 183,anul 1981,planificat 100--realizat 181, anul 1982 planificat 200--realizat 321,anul 1984 planificat 200--realizat 263,anul 1985 planificat 200--realizat 148,anul 1986 planificat 300--realizat 313.Mentionez ca pentru perioada lucrata s-a platit si contributia pentru pensia suplimentara..Va multumesc.