avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 860 soluții astăzi
Forum Activitate taut_m

Activitate taut_m

Buna ziua! Sa trec direct la subiect!

Am luat acord de recunostere a vinovatiei incheiat in fata procurorului!
Au trecut 10 zile de cand puteam sa il contest dar eu am semnat si am fost deacord.

Mai sunt ceva mijloace prin care sa motivez acest acord pentru a se anula si sa ma trimita in judecata.
Consider ca am fost pacalit de avocat atunci cand am facut acordul iar pedeapsa e prea mare plus ca am recunoscut niste fapte pt care am fost acuzat , dar nu sunt adevarate.
Inteleg ca nu se mai poate face nimic dar exista ceva solutie ?

Sau s-a mai anulat in Romania acorduri de recunostinta a vinovatiei?
Am avut avocat platit! Dar nu m-a informat nici avocatul nici procurorul in legatura cu suspendarea permisului. Eu am fost deacord doar cu un an cu suspendare.
Si nu inteleg de ce daca autovehiculul a avut inspectia tehnica expirata sa imi anuleze permisul.
Un prieten a avut accident cu masina pe anglia in aceleseasi conditii ca si a mea si a stat 8 luni fara permis pana la solutionarea procesului.
numarul de dosar este 3579/100/2015 la cluj
Buna ziua
Am o foarte mare nelamurire.

Am incheiat un acord de recunoastere a vinovatiei pentru comiterea infractiunilor de:
-conducerea unui autovehicul pe drumurile publice inmatriculat in alt stat care nu are drept de circulatie in romania ( doar ITP-ul masinii a fost expirat )
-uz de fals
-dare de mita
din care a rezultat un an cu supendare in data de 9. decembrie 2015

Azi 25-ianuarie-2016 (fix de ziua mea) am fost sunat de catre deful de sectie de la politia din comuna mea ca trebuie sa merg sa imi suspende permisul pe baza acestui acord. Si din cate am inteles pe o perioada de 3 ani. Pe mine nu ma instiintat nimeni ca o sa raman fara permis. Am mare nevoie de el. Daca stiam ca raman fara permis nu incheiam acordul cu el. Mergeam in judecata .
Mai multe detalii despre dosar cu numar si orice intrebare sunt dispus sa raspund

Multumesc frumos.

Astept pareri