avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 674 soluții astăzi
Forum Activitate andreeailiut

Activitate andreeailiut

Acum am inteles. Imi cer scuze. Multumesc mult. Credeam ca nu mai aveam voie sa fiu angajata in cele 42 de zile. Multumesc.
Multumesc tare mult pentru raspuns . In situatia in care as lua cele 42 de zile de concediu postnatal, nu stiu cum as putea proceda cu activitatea firmei, eu fiind singura angajata. De angajat o persoana nu se pune problema pentru ca nu prea am vanzari si pentru ca ar presupune costuri la impozite si salariu. Probabil solutia va fi sa nu beneficiez de cele 42 de zile pentru a figura ca angajat (v-am mentionat ca vanzarile sunt foarte slabe...cumva la cerere...deci as sta permanent si cu bebelusul), iar din a 43-a zi sa beneficiez de stimulentul de insertie.
Buna ziua,

In luna mai urmeaza sa nasc si nu as vrea sa suspend activitatea firmei mele, pentru ca eu sunt singura angajata a SRL-ului si am locuinta personala chiar langa pravalie, si ma gandesc ca ma pot descurca si cu copilasul si cu vanzarile, avand in vedere ca nu prea am activitate la munca, neavand vanzari mari. In cazul in care e obligatoriu sa imi iau cele 48 de zile obligatorii de concediu postnatal, cum ar trebui sa procedez cu SRL-UL? E posibil sa nu imi iau nici cele 48 de zile de concediu postnatal? Ma gandesc sa nu umblu pe drumuri cu actele si cu suspendarea activitatii firmei. Prefer sa nu iau bani pentru concediu si sa merg cu activitatea firmei in continuare. Multumesc.
Buna ziua,

In luna mai urmeaza sa nasc si nu as vrea sa suspend activitatea firmei mele, pentru ca eu sunt singura angajata a SRL-ului si am locuinta personala chiar langa pravalie, si ma gandesc ca ma pot descurca si cu copilasul si cu vanzarile, avand in vedere ca nu prea am activitate la munca, neavand vanzari mari. In cazul in care e obligatoriu sa imi iau cele 48 de zile obligatorii de concediu postnatal, cum ar trebui sa procedez cu SRL-UL? E posibil sa nu imi iau nici cele 48 de zile de concediu postnatal? Ma gandesc sa nu umblu pe drumuri cu actele si cu suspendarea activitatii firmei. Prefer sa nu iau bani pentru concediu si sa merg cu activitatea firmei in continuare. Multumesc.

Iar in cazul ca dupa cele 48 de zile ma intorc la munca