avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 919 soluții astăzi
Forum Activitate zozomester

Activitate zozomester

Va salut ! am o intrebare daca cineva ma poate ajuta.
in oras exista un magazin mare care are parcarea proprie si unde cu cateva zile au vopsit in unele locuri marcajul de interzicere a opririi. Neavand alt loc in parcare m-am oprit pe locul interzis . dupa cateva minute a aparut politia locata si au scris un proces verbal in care scrie:
susnumitul a oprit voluntar neregulamentar in parcarea K......... unde este vopsit marcajul de interzicere de a opri
fapta este prevazuta de art.108 alin 1 din OUG 195/2002
sanctionata de art 99 alin2 din OUG 195/2002
dupa care au stabilit ca amenda Avertisment

Intrebarea mea ar fi daca este legal ? fiindca este in parcarea proprie a magazinului in afara drumului public Va multumesc pt ajutor
Discuție amanare cauza
intrebarea ar fi ce se intelege, ce trebuie sa fac daca mi cerut urmatorul lucru."Pune în vedere mandatarului reclamantului să depună o precizare a cererii în ceea ce priveşte cadrul procesual pasiv
Buna ziua. Intrebarea mea ar fi ca intr-un proces unde tatal meu a fost reclamant iar eu fiul lui am fost mandatarul lui, printr o procura semnata la notar public,dupa ce reclamantul a decedat pot continua procesul? Sau trebuie sa cer conform art.243 punctul 1. din Codul de procedura civila, termen, pentru introducerea in judecată a mostenitorilor reclamantului decedat.?
In cazul in care trebuie sa cer termen pentru inroducerea mostenitorilor in cauza ce procedeu trebuie sa urmaresc fiindca am un frate care sa nascut cu sindromul Down si este persoana cu handicap grad I , care nu stie sa semneze