avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 773 soluții astăzi
Forum Activitate madalin90

Activitate madalin90

Buna ziua,

Am contractat o persoana particulara pentru un eveniment in care a fost semnat un contract pentru servicii foto-video. In cele din urma persoana respectiva nu s-a mai prezentat la eveniment, chiar daca am incercat sa dau de el, in urma mai multor apeluri/mesaje la care nu am primit nici un raspuns din partea lui. Cum as putea proceda pentru a-mi recupera avansul facut in urma unei proforme? Si totodata eu am lasat mesaje pe facebook-ul lui in care am instiintat utilizatorii ca nu este serios. As putea sa am probleme in urma acelui mesaj?
In zona in care locuiesc urmeaza sa se transforme drumul de access in drum public. Ati putea sa imi spuneti care lege reglementeaza distanta minima dintre drumul public si fereastra apartamentului/bloc?
Buna ziua,

Am urmatoarea problema .... in data de 30/11/2016 datorita unor variatii de tensiune mi-au fost arse mai multe bunuri printre care si centrala termica. Eu am deja o sesizare si am trimis mail catre contacteem.enel@enel.com pentru a incepe procesul de despagubire/remedieri a problemei. As dori cateva indrumari pentru ce va urma. Totodata supratensiunea a afectat doua blocuri lasand mai multe apartamente fara aparate electrocasnice.
Diana, ar trebui sa te gandesti bine la ce vrei sa faci pe viitor, dar cele doua nu sunt oponente mai ales la varsta ta, ci se ajuta reciproc. Iar daca facultatea afecteaza in acest moment viitoarea casnicie sa stii ca ceva nu e bine si nu din partea studiilor ci din alta perspectiva. Cum au spus si altii mai sus, studiile te ajuta ca mai incolo sa iti fie mai bine si nu te afunda. Acum sa stii, ca sa pui ceva pe masa mai incolo, nu o sa te ajute o casnicie ci studiile si cat de bine iti alegi drumul vietii.