avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1340 soluții astăzi
Forum Activitate nicolaegerman

Activitate nicolaegerman

ma numesc Alexandra am o problema daca ma puteti ajuta va-si fi recunoscatoare.Bunicii mei au gazduit in apartamentu lor unu dintre copii lor cu nevasta lui pana ce sa intamplat nefericitu moment sa moara bunica mea aproximativ de o luna a fost totul OK.dupa ce a murit bunica pe bunicu meu il agreseaza verbal si fizic,iar nora lui este consumatoare de alcooll si vorbeste foarte urat cu el..Acuma bunicu meu locuieste la noi,bunicului ii este frica sa mearga acasa.ce poate sa faca in acest caz bunicu pentru ca ei au domicilui in aparamentul bunicului.Bunicu a fost la politie si nu sa ales cu nimica,unde putem sa apelam ca sa ii scoatem afara din casa pt ca bunicu sa stea linistit in casa lui.eu ca nepoata lui vreau ca bunicu meu sa stea linistit in casa lui..va multumesc..
buna ma numesc nicolae si am o intrebare ,in august 2015 am fost luat de langa masina de o patrula de politie fara sa conduc eram sub influienta alcoolului dar nu am condus si domnii politai m-au luat sa imi faca proba de alcoolemie la spital bineinteles ca am respectat organele tarii si iam insotit iei mi-au ridicat permisul de conducere sub pretextul ca am condus ,au trecut mai bine de sase luni si tot am asteptat sa imi vina probele de sange ,e posibil ca dupa sase luni sa imi spuna avocatul meu ca politaiul care mia ridicat permisul sa predea la alt politai cazul meu ,ce trebuie sa fac ca nu mai inteleg nimic eu vin dupa 15 ani de strainatate si permisul meu este spaniol daca ma puteti ajuta cu ceva vasi fi ffoarte recunoscator m-am ales cu dosar penal pentru ca am condus un prieten pana afara si am trecut si pe la masina masina mea era parcata la coltul blocului unde locuiesc multumesc mult:frantic: