avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 474 soluții astăzi
Forum Activitate cetateanulanonim

Activitate cetateanulanonim

Datorita unor probleme de sanatate am fost pus in situatia de a ma imprumuta stiind ca nu am cum sa returnez imprumuturile sau de a imi agrava o boala care necesita operatie.Am o pensie de boala de 640 de lei si o indemnizatie de handicap de 270 de lei,ambele le iau pe card de la o banca.Am imprumutat de la doua IFN-uri 800,respectiv 600 de lei ca sa ma operez pe coloana.Daca are cineva bunavointa sa imi spuna cat va fi cuantumul popririi de la aceste doua IFN-uri.Multumesc anticipat pentru bunavointa.
Daca pe langa pensie am si indemnizatie de handicap 270 lei,se ia si aceasta in calcul cand se pune poprirea?
Inaca odata multe multumiri,acum sunt pe deplin lamurit.Numai bine!
Multumesc mult pentru amabilitatea de a imi oferi un raspuns atat de detaliat.Nu am mai platit din Decembrie anul trecut asa ca nuu se pune problema prescriptiei.Asadar daca am inteles eu bine imi pot pune poprire numai pe suma de 90 de lei?Am la doua companii abonament.
Bun gasit!Am avut trei abonamente la telefonie mobila,nu conteaza detaliile,ideea e ca dupa ce le-am platit cateva luni a intervenit o problema financiara si nu am mai putut plati.Imi poate spune va rog frumos,cineva care stie cam dupa cat timp de la neplata se pune poprirea si avand o pensie de boala de 640,cat din pensie m-i se va lua?Multumesc!