avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1388 soluții astăzi
Forum Activitate so_sick

Activitate so_sick

Buna ziua! Acum 3 saptamani am fost in carrefour impreuna cu o colega, si ne a trecut un gand prostesc. Eu am luat o crema in valoare de 17 lei si ea un fard in valoare de 15 lei. Cand sa iesim din magazin, paznicii ne au retinut si ne au dus intr o incapere. Am fost duse la politie pentru declaratie, am recunoscut fapta si ni s a spus ca vom fi chemate pentru a da declaratie in timp de 2 saptamani. Au trecut 3 saptamani si inca nu ne a sunat/ chemat nimeni, dar astazi a venit o foaie la scoala prin care informau conducera scolii de fapta facuta, am uitat sa mentionez ca suntem eleve in clasa a 11-a si ca a fost prima abatere. In toata perioada asta, m a contactat unul dintre domnii de la securitate si mi a spus ca ei nu depun plangere, sau nu vor sa faca parte din proces(nu ma pot exprima in termeni exacti) si oarecum m am linistit. Dar totusi se va mai face un proces? Va aparea acest lucru in cazier? Cam cat de mare ar putea fi amenda, totusi nu am adus un prejudiciu mare, si bunurile au ramas magazinului..