avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 826 soluții astăzi
Forum Activitate BogdanCe

Activitate BogdanCe

Răspuns la discuția Activitate pe PFA
Activitatea PFA-ul este autorizata de codul CAEN 8690. Nu am reusit sa gasesc norma de venit pt. "ALTE ACTIVITATI REFERITOARE LA SANATATEA UMANA" corespunzatoare codului 8690 pt. Cluj-Napoca.
Ma puteti ajuta cu un site de referinta?
Buna ziua.

Urmeaza sa lucrez in curand pe baza de PFA. La un venit brut de aproximativ 2.500 RON /luna care forma de PFA ar fi optima? Am auzit diverse forme de plata a taxelor si sunt putin confuz.

Va multumesc.
Mi-am trimis telefonul la service prin intermediul vanzatorului acestuia fiind in garantie , la 15 zile dupa predarea telefonului, am primit decizia de inlocuire deoarece piesa nu este disponibila iar repararea este imposibila.
Problema este ca telefonul nu mai exista in stock-ul vanzatorului si as dori sa stiu daca am dreptul la inlocuirea telefonului cu unul din aceiasi gama cu caracteristicii tehnice care corepund in proportie de 90% dar pret cu aproximativ 400 lei mai mare. Este normal sa mi se solicite diferenta?
Exista si posibilitatea de a-mi primi bani de achizitie inetegral inapoi?

P.s. Reprezentantul vanzatorului mi-a cerut rabdare sa se intereseze de posibilitatile pe care le am dar doresc sa cunosc baza legala pentru a putea lua o decizie coerspunzatoare.

Multumesc anticipat