avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1840 soluții astăzi
Forum Activitate gheonea

Activitate gheonea

sant pensionar invaliditate gr 2 de 8 ani,am muncit in grupa a-2-a de munca aproape 15 ani. Cand am iesit la pensie nu se lua in calcul grupa dar am inteles ca s-au facut schimbari in legislatie si acum este luata in calcul.Daca e adevarat cum ar trebui procedat? se scoate adeverinta cu anii de grupa de unde am lucrat si o prezint la casa de pensii sau alta procedura?
in urma cu cativa ani am luat de la o firma un calculator in rate ca asa era atunci ! dupa un timp mi-au "facut" cadou un card cumparaturi pe care l-am folosit o perioada scurta pana m-am lamurit ce si cum si am reusit sa platesc totul ajungand la 0 lei.Intre timp cardul a expirat dar a venit repede alt plastic prin posta pe care nu l-am activat niciodata.Acum dupa vreo cativa ani ma trezesc sunat ca am de dat o datorie pentru neplata cont administrare ! Este o hotie bancara sau ma insel. Ce servicii au facut daca nu am efectuat nici o tranzactie,ce au administrt nu stiu ,si vor bani nemunciti !Ce pot pati in cazul acesta daca nu le platesc nimic pentru nimic ?