avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1007 soluții astăzi
Forum Activitate catalinc753

Activitate catalinc753

Buna ziua
mi-a fost retrocedata de catre Primarie o casa in paragina, vecinii au intrat si au ocupat peste 450 mp din totalul de 1.100mp retrocedati (in realitate suprafata totala era de 40,000 mp). Ce imi ramine de facut pentru a recupera restul de aproape 4 ha teren villan si cum pot recupera terenul ocupat de vecini in mod abuziv. Va multumesc. Precizez ca in administrativ Instanta de judecata a hotarit respingerea actiunii pe motiv ca mi-a fost restituita proprietatea, desi acest lucru nu este adevarat.
Răspuns la discuția cadastru si intabulare
Firma este SC BADITACAD SRL-D BAILESTI
Azi m-a chemat in Bailesti si m-a facut sa-l, astept toata ziua ca sa-mi inmineze actele.
Aviz amatorilor .
Răspuns la discuția cadastru si intabulare
Va multumesc! Am incercat asta din luna august 2015, solicitind numerele de inregistrare la OCPI pentru a putea urmari stadiul lucrarilor pe site-ul acestora, mi-a tot promis ca mi le trimite, de la o zi la alta, de la o luna la alta, in februarie 2016 sa imi spuna ca a fost nevoie sa schimbe formularele, care s-au modificat intre timp, alalteieri mi-a promis din nou, fara sa le si primesc, desi i le-am cerut, estimind ca va dura alte 2 - 3 saptamini. Nu mai am nicio incredere! Nici macar nu cred ca le-a depus pina acum! Ii pot da si numele firmei sa se poate feri de aceleasi necazuri si alti cetateni....
Buna ziua

Am platit din luna august 2015 in doua transe suma necesara pentru efectuarea documentatiei cadastrale si intabularea a 10 parcele teren extravilan si am inminat copiile legalizate dupa acte catre reprezentatul unei societati autorizate, cu promisiunea ferma ca in 15 zile va efectua cadastrul, iar apoi ca in 30 de zile intabularea. De atunci au trecut aproape 8 luni si mi-a tot motivat ca lucrurile treneaza din cauza intirzierii la Cartea Funciara.
Este posibil sa dureze atita timp si ce imi ramine de facut?
Va multumesc!