avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 272 soluții astăzi
Forum Activitate RuncanCristian

Activitate RuncanCristian

Eu mi-am luat teapa!Am fost implicat in accident in lant,cu trei vehicule,eu fiind cel din mijloc.Stand la semafor am fost lovit din spate si proiectat in cel din fata.Initial cel din fata a zis ca nu are nimic,sa ne intelegem doar ceilalti 2.Am plecat fiind grabit la munca ,poze nr de tel ,etc.la trei zile am aflat ca cel din fata a fost la politie,astfel fiind fortat sa merg si eu ,iar in urma prezentarii mi-au zis ca-mi suspenda permisul pt neprezentare in 24 ore.Am facut contestatie,sper sa castig .
Buna ziua !Este normal ca societatea care asigura apa potabila sa refuze montarea unui apometru separat unei scari de bloc pe cheltuiala sa ?Mentionez ca locuiesc intr-un bloc cu 4 scari a cate 24 de apartamente iar la parterul blocului sunt mai multe spatii comerciale.Problema este ca exista un singur apometru general care contorizeaza voumul de apa consumat de toate cele 4 scari plus spatii comerciale In fiecare luna se inregistreaza pierderi de peste 200 m cubi de apa ,iar aceste pierderi sunt suportate de fiecare locatar <declarat>.