avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 751 soluții astăzi
Forum Activitate AlbicheiRomulus

Activitate AlbicheiRomulus

Am decizia de pensie din 08.03.2016. Cand primesc prima pensie la domiciliu ? Va multumesc !
Formularea unei cereri de chemare in judecata (model/formulare text) pentru deschidere succesiunii pentru mostenire terenuri legea 18 prin declararea singurilor mostenitori ca straini de succesiune,verii mei (nu cunosc adresa lor pentru citare la proces (plecati in strainatate).
:)
Detin titlurile de proprietate pe terenurile agricole ale bunicii mele a carei mostenitor sunt, prin decesul ambilor mei parinti, in cazul in care cred ca nu mai pot gasi ultima sotie a unchiului meu (=copil al bunicii mele) dar de la care am hartie de mana ca renunta la mostenire contra unei sume de bani achitate catre dumneaei.

Va multumesc
Cu stima :)
Detin Titlurile de proprietate ale terenurilor agricole si intravilan (in sat) ale bunicii mele (in viata la data intrarii in vigoare a legii 18). Nu s-au facut acte de succesiune/mostenire pentru aceste terenuri nici dupa decesul parintilor mei adica 1. mama = fiica buniciii mele si 2. nici dupa decesul tatalui meu. In drept ar fi 2 (doi ) veri ai mei poate in viata - dar cu domiciliu necunoscut (= in strainatate).
In ce caz ma aflu eu in termeni juridici pentru a intra in depline drepturi asupra tuturor acestor terenuri prin actiune in instanta ?
Va multumesc
CU STIMA:)