avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 879 soluții astăzi
Forum Activitate mioara_gheorghe

Activitate mioara_gheorghe

in apartamente fiecare proprietar a executat cu o firma autorizata cu proiect tehnic avizat instalatia de utilizare.( In Legea 50/1991 , instalatia de utilizare gaze naturale este asimilata cu o instalatie de climatizare si nu necesita autorizatie de construire)
CE DECLARATII TREBUIE SA DEPUNA UN PFI SI CAND ?
Am depus cerere de racordare la sistemul de distributie gaze naturale pentru o scara de bloc pe asociatia de proprietari am obtinut acord de acces la sistemul de distributie,firma de distributie a obtinut autorizatia de construire bransament de gaze naturale, s-a executat bransamentul ,coloana de pe casa scarii s-a executat cu o firma autorizata cu proiect avizat,acum primaria ne someaza cu amenda ca sa obtinem autorizatie de construire si pentru instalatia de utilizare -coloana de gaze de pe casa scarii si in apartamente .este corect? Este legal?

editat: scriere cu majuscule.
MULTUMESC
am inregistrat un PFI cu activitare principala asistent in brokeraj ,pentru ca am obtinut si un atestat de administator imobile de la primarie , pot sa desfasor si activitate de administator asociatie de proprietari cu acelasi CIFcu contract de prestari servicii ?