avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1595 soluții astăzi
Forum Activitate alexandrubogdan1976

Activitate alexandrubogdan1976

Buna ziua,

Sunt diagnosticat cu tulburare bipolara din 2009.
Vreau sa scot un certificat de handicap. Cei de la Comisia de handicap mi-au spus ca boala trebuie sa fi debutat inainte de 26 de ani si ca-mi trebuie un orice tip de document din care sa reiasa ca eu am avut o problema psihica inainte de 26 de ani.
Eu am fost diagnosticat cu tulburare depresiva si de panica inainte de 26 de ani de catre psihiatru Florin Ene. Problema este ca eu i-am gasit numarul de telefon pe internet si ca nu exista nici un fel de evidenta a unei fise sau internari la Spitalul unde lucreaza.
Eu mergeam tot timpul la dansul la cabinet la Spitalul 9 si imi scria o reteta. Retetele din acea perioada nu le mai am. De asemenea acest doctor(dr Florin Ene) nu doreste sa intocmeasca un inscris(orice) ca eu am luat tratament in acea perioada prescris de dansul.
Intrebarea este:
Cum pot face eu ca sa intru in posesia unui act(scrisoare cu parafa) din partea acestuia fiindca refuza sa elibereze un asemenea act cu toate ca eu am fost la dansul.
Il pot da in judecata pentru procurarea documentului?
Multumesc
Bogdan
Din pacate nu am fost internat, si nu am nici o fisa. Eu am gasit telefonul doctorului pe internet si apoi am ajuns la dansul la cabinet fiind chemat de catre dansul acolo. Dansul este la departamentul de toxicologie iar eu aveam atacuri de panica pe atunci deci nici nu putea sa-mi faca fisa sau internare. Pe mine ma interesa atunci ca cineva imi putea prescrie o reteta ca eu sa ma simt mai bine si sa imi pot lua tratamentul. Nu m-am gandit niciodata ca as avea nevoie de vreun act. Ulterior dupa ce am fost diagnoticat cu tulburare bipolara mi s-a spus ca trebuie sa aduc un act pentru stabilirea handicapului. Multumesc
Ce de la comisia de handicap mi-au transmis ca un inscris al doctorul cu parafa acestuia in care sa spuna ca m-am prezentata la dansul in anul..(la 26 de ani) este ok, doctorul isi aduce aminte, am vorbit cu el la telefon dar nu vrea sa faca acest incris, cica el nu face asa ceva. Multumesc
Buna ziua,

Sunt diagnosticat cu tulburare bipolara din 2009.
Vreau sa scot un certificat de handicap. Cei de la Comisia de handicap mi-au spus ca boala trebuie sa fi debutat inainte de 26 de ani si ca-mi trebuie un orice tip de document din care sa reiasa ca eu am avut o problema psihica inainte de 26 de ani.
Eu am fost diagnosticat cu tulburare depresiva si de panica inainte de 26 de ani de catre psihiatru Florin Ene. Problema este ca eu i-am gasit numarul de telefon pe internet si ca nu exista nici un fel de evidenta a unei fise sau internari.
Eu mergeam tot timpul la dansul la cabinet la Spitalul 9 si imi scria o reteta.
Aceste retete nu le mai am.
De asemenea acest doctor(dr Florin Ene) nu doreste sa intocmeasca un inscris(orice) ca eu am fost diagnosticat de dansul si ca am luat tratament si ca am primit reteta de la acesta. Poate din prisma faptului ca facea activitatea asta la negru. Nu stiu.
Intrebarea este:
Cum pot face eu ca sa intru in posesia unui act din partea acestuia fiindca refuza sa elibereze un asemenea act cu toate ca eu am fost la dansul.
Il pot da in judecata pentru procurarea documentului?
Multumesc
Bogdan