avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 897 soluții astăzi
Forum Activitate ultras1923

Activitate ultras1923

Buna ziua ,de aproape o luna am mai multe probleme cu fosta mea sefa ,de cand mi-am dat demisia pana in prezent ,acesta doamna nu se opreste din jigniri cand ma vede si un vocabular destul de urat ,nu mai zic ca in ziua in care m-am dus sa intreb de bani l-a pus pe un domn sa ma bruscheze ,dupa care cand am amenintat-o ca ma duc la politie si depun plangere a devenit dintr-o data mai linistita ,iar acum de o saptamana m-a sunat ca i-ar fi disparut un aparat foto din depozit (dupa 3 saptamani de la plecarea mea a descoperit lipsa) si ma ameninta cu politia ,nu mai zic ca spune la o gramada de lume ca eu l-am furat ,+ ca ieri cand am mers sa vorbesc cu dansa mi-a vorbit din nou urat ,ce as putea sa fac ? Din cate stiu pot depune o plangere pentru hartuire si defaimare.
Răspuns la discuția Ce pot sa patesc?
Noi ne-am intalnit si cu tatal sau fix dupa ce a iesit din spital si avea in mana doar fisa externarii si 2 radiografii , baiatul a avut doar nasul spart si o vanataie la ochi care au trecut foarte repede ,ce vreau eu sa stiu e daca risc dosar penal sau puscarie...
Buna seara ,acum aproximativ o luna am avut un incident cu un suporter de la fc brasov ,ca sa fiu mai clar ,eram pe strada cu 2 prieteni (noi fiind suporteri de la alta echipa) iar el cand ne-a vazut ne-a aratat semne obscene ,noi cand am mers dupa el ,individul si-a suflecat manecile (el face un sport de contact) si cand ne-am apropriat de el mi-a dat un pumn mie dupa care am napustit pe el,nu a fost lovit mult,dar a fost lovit putin cu catarama de la o curea ,el spune ca a stat 3 zile in spital ,dar dupa nici o saptamana a pus o poza pe facebook in care nu avea absolut nimic la fata ,iar mie ieri mi-a venit o citatie pentru a ma prezenta la sectie,ce as putea sa patesc ? am 17 ani.