avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 892 soluții astăzi
Forum Activitate george8135

Activitate george8135

Răspuns la discuția Schizofrenic periculos
multumesc de raspuns. o sa incercam si asa dar mai exista o intrebare dupa internare el nu o sa mai urmeze iara si tratamentul si iar revenim la aceeasi problema..... ca nu are cine sa l oblige.. vad numai drumuri fara iesire
buna ziua. santem un grup de cetateni dintr o localitate din aceasta prea frumoasa Romanie unde nebunii sant considerati, o specie pe cale de disparitie si sant ocrototiti de lege iar cetatenii au dreptul decat sa plateasca taxe impozite rate la banci si sa fie terorizati de nebuni . Ne gasim curtile pline de gunoaie in fiecare dimineata urla noaptea pe drum ca ne omoara ne urmareste peste tot si ne ameninta . Dormim noaptea iepureste cu bata langa noi iar autoritatile nu fac nimic de un an de zile de cand dureaza circul asta. Inca la ultima sesizare pe care am facut o ne invata ce lovituri sa i aplicam sub barbie si nu mai stiu ca m ne am inchinat si am iesit. este vorba de un tanar schizofrenic care nu vrea sa si ia tratamentul. am sesizat primaria si ni sa raspuns ca o sa l monitorizeze asta fiind acum 2 luni . Iar nebunul se plimba nestingherit peste tot iar daca ne vede incepe sa urle si sa ne ameninte asa ca iesim cat mai rar din curti si doar insotiti. ce sa facem ca nu mai putem rabda santem 4 familii care suferim din aceasta cauza cu restul lumii nu are nimic...
Răspuns la discuția Vecin bolnav psihic, amenintari
noi ispravi ale nebunului!!!! a intrat peste niste consateni in curte noaptea amenintandu i cu moartea acestia sesizand politia din localitate si primaria primind ca si raspuns ca va fi monitorizat asta fiiind acum 2 saptamani . iar de atunci nebunul umbla prin tot satul spuna nd la toata lumea ca ma omoara pe mine si pe ceilalti care au fost peste ei in curte. Oare trebuie sa ne mutam din aceasta localitate ca sa putem trai. Ca bag de seama ca nebunii sant liberi iar noi stam sechestrati la domiciliu ziua si noaptea ne pazim loccuinta. Simt ca cedez nervos
Răspuns la discuția Vecin bolnav psihic, amenintari
are rude dar sant la fel ca el si ce decizie sa ia niste schizofrenici pentru altul ca ei le am propus sa l interneze mi au raspuns ca nu i bolnav inca iau spus si lui de sugestia mea iar acum nebunul spune la toti vecinii ca vreau sa l duc spital sa il omoare..... situatie de nedesris....
Răspuns la discuția Vecin bolnav psihic, amenintari
pai am 20 de martori care imi spun de amenintarile lui plus ca ma agaseaza in sensul ca trec cu masina pe langa el trebuie sa l ocolesc ca altfel nu se da la o parte imi arata pumnul..etc dar am o intrebare la care vad ca nu prea stie raspunsul nimeni!? daca fac tot ce spuneti dvoastra la ce se ajunge ..finalul ca un nebun nu tine cont de judecati sau alte alea ordine de restricii..etc.. un prieten de al meu avand aceeasi problema cu el pe el il vizita noaptea in curte omul fiind nevoit sa si puna camere de supraveghere are inregistrari cu el si degeaba tot ii mai face cate o vizita
Răspuns la discuția Vecin bolnav psihic, amenintari
multumesc pentru sfat am o intrebare daca fac tot ce spuneti dvoastra unde se va ajunge ce masuri se va lua...
Răspuns la discuția Vecin bolnav psihic, amenintari
parintii ii sant decedati mai are o sora care e la fel. iar cu plangerea nu stiu ce rezolv...
ma numesc george 35 ani casatorit asteptam un bebeu locuiesc la tara. Ma confrunt cu o situatie cam nu stiu cum sa o numesc stresanta,sau grava .In sensul ca la 3 case de mine locuieste un schizofrenic in varsta de 27 de ani care ma tot ameninta ca ma omoara la toata lumea am fost la politie ridica din umeri au stat de vorba cu el nici nu i pasa de ei inca fiind si mai amenitator fata de mine dupa aceea politia mi aspus ca poate decat sa l interneze numai cand devine violent dar problema este ca se intoarce dupa 2 sptamani si tot circul se repeta nu stiu ce sa fac